Į viršų
Išrinkti geriausi Lietuvos BIM projektai
2020 30 birželio

Antradienį Vilniaus miesto savivaldybėje apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įgyvendinti taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.

Konkurso organizatoriai džiaugiasi, kad kasmet įmonių, taikančių BIM, tik daugėja, o skaitmeninė statyba tampa standartu Lietuvos statybos rinkoje.

„Jau penktus metus iš eilės, analizuodamas šį konkursą, džiaugiuosi vis didėjančiu mūsų šalies statybos pramonės progresu. BIM projektai tobulėja, jų branda ir sprendimų kokybė tampa vis aukštesnė, o informacijos pateikimas – profesionalesnis. Tai liudija apie Lietuvos statybos sektoriaus pažangą, taikant skaitmenines technologijas. Įmonės tampa vis atviresnės pokyčiams ir inovacijoms“, – renginyje kalbėjo Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas ir „Lietuvos BIM projektai“ konkurso komisijos pirmininkas Dalius Gedvilas, pažymėdamas, kad Lietuva turi daug potencialo vytis pažangiausias valstybes statybos skaitmenizavimo srityje.

„BIM taikymas, palengvinantis informacijos mainus tarp užsakovo, architekto, inžinieriaus ir rangovo, tampa statybų srities kasdienybe. Skaitmeninimas padeda išvengti ir statybos klaidų, nes, naudojant skaitmeninį modeliavimą, galima laiku pastebėti statybos nuokrypius ir užkirsti kelią galimiems nuostoliams“, – sakė D. Gedvilas.

Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis savo sveikinimo kalboje renginio dalyviams pabrėžė, kad BIM neišvengiamai taps standartu statybos rinkoje, o Vilniaus miesto savivaldybė jau rengiasi laukiantiems pokyčiams ateityje.

„Tikiu, kad netolimoje ateityje statybos leidimus mūsų savivaldybė išdavinės, naudojant dirbtinio intelekto sprendimus, nes visi projektai bus ruošiami tik taikant BIM“, – ateities planais dalijosi M. Pakalnis.

Per penkerius metus konkursui „Lietuvos BIM projektai“ buvo pateikta net 115 paraiškų su Lietuvos įmonių įgyvendintais BIM privačiais ir valstybiniais projektais.

2019 m. įgyvendinti BIM projektai buvo vertinami atsižvelgiant į BIM panaudojimą projektavimo sprendimams, tvarumo užtikrinimui ir „žaliai“ statybai, inovatyvų projektų informacijos panaudojimą ir projektuose naudotus standartus bei metodikas.

Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2020“ nugalėtojai:

Geriausias visuomeninių pastatų BIM projektas – verslo kompleksas SQVERAS, Kaunas (UAB „YIT Lietuva“);

Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas – kvartalasPiliamiestis“, Kaunas (UAB „YIT Lietuva“);

Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas – Lietuvos pašto logistikos centras, Vilnius (UAB „Conresta“);

Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas – viadukas per geležinkelį valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 170, Mažeikiai (UAB „TEC Infrastructure“ ir UAB „Kelprojektas“);

Geriausias inžinerinių tinklų BIM projektas (kiti inžineriniai statiniai) – paviršinių nuotekų šalinimo tinklų tarp Savanorių pr. ir Giraitės g. rekonstravimo ir paviršinių nuotekų valymo įrenginių Eigulių g. statybos projektas, Vilnius (UAB „Statybų inžinerinės paslaugos“);

Geriausias BIM projektas užsienyje – „Cooling Tower“, Pietų Korėja (UAB „INHUS Engineering“);

Geriausias miesto modelio BIM projektas – 3d.vilnius.lt (Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“);

Geriausias studentų darbas – BIM projektas – vaikų darželio modernizavimo projektas (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

Įmonės „Intelligent BIM Solutions“ įsteigtą specialią nominaciją pelnė UAB „Conresta“ projektas – Vilniaus Gabijos gimnazijos mokyklos ir sporto aikštynas.

 

Apdovanojimus konkurso nugalėtojams įteikė Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius Dalius Gedvilas ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

 

Nuotr. aut. Aleksas Jaunius.

Kitos aktualijos
2019 04 liepos
3D GIS, BIM ir VR ingredientai išmaniųjų miestų infrastruktūros pyrage

Pastaraisiais metais Lietuvoje įsibėgėja išmaniųjų miestų iniciatyvos, iš kurių vizualiai…

2018 07 gruodžio
BIM lyderystės konferencijoje „BIMLINK“ – dėmesys projektų ruošimui ir pastatų valdymo efektyvumui

Šių metų BIM lyderystės konferencijos „BIMLINK 2018“pagrindinė tema – „Kodas…