Į viršų
Svarbiausiame metų skaitmeninės statybos renginyje – apie ketvirtąją statybos revoliuciją
2018 13 balandžio

Pasaulis yra ties ketvirtosios pramonės revoliucijos slenksčiu. Taip, kaip pasaulį keitė garo variklio, elektros, kompiuterių ir informacinių technologijų atsiradimas, taip jį šiuo metu keičia visuotinis skaitmeninimas, tarpusavyje komunikuojantys ir savarankiškai veikiantys mechanizmai ir sistemos ar milžiniški informacijos kiekiai. Skaitmeninimas lemia revoliucinius pokyčius ir statybos sektoriuje – pasaulis pasitinka ketvirąją statybos revoliuciją arba „Statybą 4.0“. Apie tai bus kalbama balandžio 27 d. vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“.

Tradicinė, jau septintą kartą vyksianti tarptautinė konferencija yra skirta aptarti skaitmeninės statybos ir statinio informacinio modeliavimo (angl. BIM) metodologijos vystymą Lietuvoje, tarptautines patirtis ir tendencijas. Konferencija yra skirta visiems statybos proceso dalyviams – užsakovams, NT vystytojams ir valdytojams, projektuotojams, statytojams, valdžios atstovams, viešųjų pirkimų organizatoriams bei mokslo ir tyrimų institucijų atstovams.

Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ pranešimus skaitys pranešėjai iš Lietuvos, Suomijos, Norvegijos ir Švedijos. Renginio metu auditorijai bus pristatytos BIM diegimo aktualijos Lietuvoje, geroji išmanių miestų kūrimo praktika, BIM kvalifikacijų, statybos klasifikatorius temos. Be to, savo pasiekimus pristatys ir BIM elementus sėkmingai naudojančios Lietuvos įmonės – vyks geriausių Lietuvos BIM projektų apdovanojimai ir jų pristatymas.

Nors ir Lietuvoje jau turime gerųjų BIM metodologijos panaudojimo pavyzdžių, konferencijos organizatoriai siekia pademonstruoti, kad naujosios technologijos gali būti išnaudojamos daug plačiau. Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas pažymi, kad svarbiausias pokyčių statybos sektoriuje ir  „Statyba 4.0“ elementas – duomenys. „Dar vyrauja suvokimas, kad BIM yra sutelktas į projektavimą, geometrinį komponentų vaizdavimą, statybą. Retai visapusiškai suprantama BIM ir skaitmeninių duomenų nauda valdant turtą“, – kalba D. Gedvilas.

Įmonės „Intelligent BIM Solutions“ direktorius Ernestas Beržanskis sako: „Džiugina vis platesnis BIM taikymas, tačiau ateina metas kilstelėti mūsų projektus į kitą lygį, tuomet visi pajus aiškią BIM naudą. BIM tai kitoks projektų organizavimo būdas, kuris reikalauja naujų kompetencijų, suvokimo. Ir užsakovai, projekto valdytojai turėtų domėtis BIM metodika ir praktika jei jiem rūpi rezultatas. Konferencija „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ – puiki vieta sužinoti daugiau apie BIM naudas. „Intelligent BIM Solutions“ taip pat pasirengę pasidalinti sukaupta patirtimi, BIM vadybos praktinėmis žiniomis ir paslaugomis“.

Konferencija „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ vyks 2018 m. balandžio mėn. 27 d. parodos „RESTA“ metu Vilniuje. Renginio organizatoriai – VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacija.

Visa informacija apie konferenciją – http://skaitmeninestatyba2018.lt/

Kitos aktualijos
2019 09 gegužės
D. Aksomitas: Statybos klasifikavimo sistemų palyginimas

Klasifikatoriaus struktūros ir kodavimo sistemos darbo grupės vadovas Ankstesniuose almanacho…

2018 25 gegužės
Išleista net-UBIEP brošiūra

NET-UBIEP – BIM kompetencijų tinklo energiniam efektyvumui kūrimas. Net-UBIEP siekia padidinti…